دریافت گواهینامه SSL رایگان برای وب سایت (آموزش مبتدی) -

دریافت گواهینامه SSL رایگان برای وب سایت (آموزش مبتدی)

جدول محتویات

اگر از گواهی SSL در وب سایت خود استفاده نمی کنید ، اعتماد مشتریان را از دست خواهید داد.

از آنجا که گواهینامه SSL به محافظت از داده های وب سایت شما کمک می کند ، در واقع الزامی برای پذیرش پرداخت های آنلاین است.با ما تا دریافت گواهینامه SSL رایگان برای وب سایت (آموزش مبتدی) همراه باشید.

به طور معمول ، گواهینامه های پرداخت شده SSL بسیار گران هستند. اگر تازه وبلاگ خود را راه اندازی کرده اید و یک وب سایت تجاری DIY ایجاد کرده اید ، احتمالاً می خواهید هزینه های خود را کم نگه دارید.

خوشبختانه ، روش های مختلفی برای دریافت گواهینامه SSL رایگان برای کاهش هزینه وب سایت شما وجود دارد. در این مقاله ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید به راحتی یک گواهی SSL رایگان برای وب سایت وردپرس خود تهیه کنید و همه را توسط خودتان تنظیم کنید.

گواهینامه SSL چیست؟

SSL مخفف Secure Sockets Layer است. این پروتکل اینترنتی برای تضمین انتقال داده ها بین مرورگر کاربر و وب سایتی است که از آن بازدید می کنید.

هر کاربر اینترنت هنگام مراجعه به وب سایت ها اطلاعات را منتقل می کند. این اطلاعات اغلب می توانند مانند جزئیات پرداخت ، اطلاعات کارت اعتباری یا اعتبار ورود به سیستم حساس باشند.

استفاده از پروتکل HTTP معمولی بدین معنی است که توسط هکرها می توان این اطلاعات را ربود. اینجاست که SSL یا HTTPS وارد می شود.

وب سایتها به یک گواهی SSL که توسط یکی از مجوزهای صادر کننده گواهی شناخته شده صادر شده نیاز دارند. این گواهی در نوار آدرس مرورگر کاربر با علامت قفل قفل و HTTPS به جای HTTP تأیید و برجسته می شود.

دریافت گواهینامه SSL رایگان برای وب سایت (آموزش مبتدی)

آیا برای وب سایت وردپرس خود به گواهی SSL احتیاج دارم؟

SSL / HTTPS برای کلیه وب سایت های اینترنتی توصیه می شود. با این حال ، برای کلیه وب سایتهایی که اطلاعات کاربر مانند جزئیات ورود به سیستم ، اطلاعات پرداخت ، کارتهای اعتباری و موارد دیگر را جمع آوری می کنند کاملاً لازم است.

اگر در حال تجارت یک فروشگاه تجارت الکترونیکی ، یک وب سایت عضویت هستید یا برای ورود به کاربران نیاز دارید ، باید بلافاصله یک گواهی SSL دریافت کنید.

بیشتر خدمات پرداخت آنلاین ، قبل از دریافت پرداخت ، به وب سایت شما نیاز دارد که از SSL / HTTP استفاده کند.

به غیر از امنیت ، گواهی SSL همچنین تأثیر مثبتی از برند شما در بین کاربران شما ایجاد می کند. Google همچنین استفاده از SSL را توصیه می کند و تحقیقات نشان می دهد که وب سایت های دارای قابلیت SSL در نتایج جستجو اندکی بالاتر هستند.

نکته آخر اما اگر وب سایت شما از گواهی SSL استفاده نمی کند ،  Google Chrome به کاربران شما نشان می دهد که وب سایت شما ایمن نیست.

دریافت گواهینامه SSL رایگان برای وب سایت (آموزش مبتدی)
این نماد بر روی نام تجاری شما و اعتماد کاربر به وب سایت شما تأثیر می گذارد.

گواهینامه SSL چگونه کار می کند؟

حال که توضیح دادیم SSL چیست و چرا اهمیت دارد ، ممکن است تعجب کنید که در واقع گواهی SSL چگونه کار می کند؟

SSL  با رمزگذاری انتقال داده بین مرورگر کاربر و وب سایت ، از اطلاعات محافظت می کند.

وقتی کاربر از وب سایت SSL / HTTPs بازدید می کند ، ابتدا مرورگر آنها تأیید می کند که آیا گواهی SSL وب سایت معتبر است یا خیر.

اگر همه چیز بررسی شود ، مرورگر از کلید عمومی وب سایت برای رمزگذاری داده ها استفاده می کند. سپس این داده ها با استفاده از کلید عمومی و یک کلید خصوصی مخفی ، به سرور (وب سایت) مورد نظر ارسال می شوند.

دریافت گواهینامه SSL رایگان برای وب سایت (آموزش مبتدی)
گواهینامه SSL چگونه کار می کند

هزینه صدور گواهینامه SSL چقدر است؟

هزینه گواهینامه های SSL با یک مجوز مجوز از دیگری متفاوت است. قیمت آنها می تواند بین 50-200 دلار در سال باشد. برخی از ارائه دهندگان خدمات اضافی را با گواهینامه های خود ارائه می دهند که ممکن است بر هزینه گواهی SSL شما نیز تأثیر بگذارد.

اگر قصد خرید یک گواهی SSL را دارید ، می توانید از ارائه دهنده میزبان خود بخواهید که آن را برای شما نصب کند.اما قبل از انجام این کار ، باید بررسی کنید که آیا می توانید مجوز SSL را به صورت رایگان دریافت کنید.

چگونه می توانم مجوز SSL را بطور رایگان دریافت کنم؟

بسیاری از دارندگان وب سایت به دلیل هزینه اضافی تمایلی به استفاده از SSL ندارند. این امر بسیاری از وب سایت های کوچک را در معرض سرقت داده ها و اطلاعات قرار داد.

یک پروژه غیر انتفاعی به نام Let Encrypt تصمیم گرفت با ایجاد یک مجوز مجوز رایگان این مشکل را برطرف کند.

هدف از این مرجع صدور گواهینامه تسهیل در گرفتن مجوز رایگان SSL برای صاحبان وب سایت است. اگر هر روز وب سایت های بیشتری از  SSL استفاده کنند ، اینترنت به مکانی امن تر تبدیل می شود.

با توجه به اهمیت این پروژه ، به سرعت توانست پشتیبانی شرکتهای بزرگی مانند گوگل ، فیس بوک ، Shopify ،  WordPress.com و بسیاری دیگر را بدست آورد.

چالش این است که نصب گواهینامه SSL رایگان توسط Let Encrypt برای کاربر مبتدی بسیار دشوار است زیرا نیاز به دانش برنامه نویسی و دانش سیستم های سرور دارد.

خوشبختانه ، هم اکنون بهترین شرکت های میزبان وردپرس گواهی SSL را با تمام برنامه های میزبانی خود ارائه می دهند (برخی از آنها با استفاده از Let Encrypt).

انتخاب یکی از این ارائه دهندگان ، شما را از درد سر نصب گواهینامه SSL رایگان به تنهایی نجات می دهد.

اگر قبلاً از یکی از این شرکت ها استفاده می کنید ، می توانید مجوز SSL رایگان خود را از داشبورد میزبان خود روشن کنید. به سادگی به داشبورد cPanel حساب میزبان خود وارد شوید و به قسمت “Security” بروید.

دریافت گواهینامه SSL رایگان برای وب سایت (آموزش مبتدی)

کاربران Bluehost  با مراجعه به سایتهای من »صفحه مدیریت سایت ، گزینه SSL رایگان را پیدا می کنند. از اینجا می توانید به برگه امنیتی تغییر دهید و مجوز SSL رایگان را برای وب سایت خود روشن کنید.

بسته به شرکت میزبان شما ، صفحه کنترل میزبانی وب شما ممکن است متفاوت از تصویر فوق باشد. اگر در یافتن گزینه SSL رایگان مشکل دارید ، می توانید از ارائه دهنده میزبان خود بخواهید که آن را برای شما فعال کند.

نصب گواهینامه SSL رایگان و تنظیم وردپرس

پس از اینکه مجوز SSL رایگان خود را فعال کردید ، برای شروع استفاده از HTTPS به جای HTTP در تمام URL های خود ، باید  WordPress را تنظیم کنید.

ساده ترین راه برای این کار با نصب و فعال سازی افزونه  Really Simple SSL در وب سایت خود است.

پس از فعال سازی ، افزونه بررسی می کند که آیا گواهی SSL شما فعال است یا خیر. پس از آن ، HTTP را به تغییر مسیر HTTPS تبدیل می کند و تنظیمات وب سایت شما را تغییر می دهد تا شروع به استفاده از SSL / HTTP کنید.

دریافت گواهینامه SSL رایگان برای وب سایت (آموزش مبتدی)

برای اطمینان کامل از وب سایت خود ، باید مطمئن شوید که URL های وب سایت شما با استفاده از پروتکل HTTPS در حال بارگیری هستند. واقعاً افزونه SSL ساده با رفع URL ها هنگام بارگذاری صفحه ، این کار را بطور خودکار انجام می دهد.

حتی اگر یک URL تنها با استفاده از پروتکل نا امن HTTP بارگیری شود ، مرورگرها با تمام وب سایت شما به عنوان کاملاً ایمن رفتار نمی کنند.

دریافت گواهینامه SSL رایگان برای وب سایت (آموزش مبتدی)

برای رفع این URL ها ، برای یافتن آنها باید از ابزار بازرسی مرورگر خود استفاده کرده و سپس URL های صحیح HTTP را جایگزین آنها کنید. برای اطلاعات بیشتر در این مورد ، به آموزش ما در مورد چگونگی رفع خطای محتوای مختلط در وردپرس مراجعه کنید .

پلاگین واقعاً ساده SSL تنظیم گواهی SSL رایگان در وردپرس را بسیار آسان می کند. به همین دلیل ما آن را برای همه مبتدیان توصیه می کنیم.

با این حال ، هنگامی که صفحه بارگیری می شود ، آدرس های اینترنتی ناامن را ضبط می کند ، که این باعث می شود زمان بارگذاری صفحه شما کمی افزایش یابد. به همین دلیل کاربران پیشرفته ای که نگران سرعت وردپرس هستند از روش دستی برای تنظیم گواهی SSL رایگان خود استفاده می کنند.


Read All Post

دیدگاهتان را بنویسید

برچسب: #
دسته بندی:آموزشی (46)

پست های مرتبط

M F