آموزش رفع خطای Scratch Disk فتوشاپ -

آموزش رفع خطای Scratch Disk فتوشاپ

جدول محتویات

دیسک Photoshop Scratch Disk همان هارد درایو شماست که ما” آموزش رفع خطای Scratch Disk فتوشاپ به صورت فارسی و تصویری با راهنمای قدم به قدم – Photoshop Scratch Disk Full Errors” برای موارد احتمالی ارور نصب و اجرای فتوشاپ را آماده کردیم.

هنگامی که سیستم شما رم کافی برای انجام یک کار ندارد ، فتوشاپ از دیسک سخت شما به عنوان فضای “موقتی مبادله” یا حافظه مجازی استفاده می کند. اگر فقط یک هارد دیسک یا پارتیشن در رایانه خود داشته باشید ، آنگاه دیسک اجرا درایو نصب سیستم عامل شما (درایو C: در سیستم ویندوز) است.

آموزش فارسی حل مشکل خطای Scratch Disk Full در فتوشاپ به صورت تصویری و کامل

نکات و تکنیک هایی که ما ترسیم می کنیم مبتنی بر Adobe Photoshop CC است.

تنظیم دیسک های نصب

آموزش فارسی حل مشکل خطای Scratch Disk Full در فتوشاپ به صورت تصویری و کامل

اگر شما دسترسی به منو فتوشاپ دارید می توانید به این مسیر بروید و آن را تغییر دهید و گرنه باید به ادامه مطلب با ما همراه باشید.

تغییر دیسک از تنظیمات Photoshop

می توانید موقعیت مکانی دیسک را تغییر داده و دیسک های اضافی را از تنظیمات Photoshop

ویندوز ( Windows: Edit > Preferences > Scratch Disks)

مکینتاش ( Macintosh: Photoshop CC :  Menu > Preferences > Scratch Disks)

ایجاد کنید. بسیاری از کاربراندوست دارند یک دیسک سخت هارد اختصاصی برای دیسک  Photoshop ایجاد کنند.

اگرچه فتوشاپ با یک دیسک  تنها روی پارتیشن سیستم کار خواهد کرد ، می توانید با تنظیم دیسک  سریعترین درایو در سیستم خود عملکرد خود را بهبود بخشید.

دستورالعمل های مفید دیگر برای تنظیم دیسک های خراش جلوگیری از استفاده از همان درایو در جایی که سیستم عامل شما نصب شده است ، جلوگیری از استفاده از درایو در جایی که پرونده های شما را ویرایش می کنید ، خودداری کنید و از دیسک های شبکه یا درایوهای جداشونده استفاده نکنید.

اگر کامپیوتر شما یک درایو سریع حالت جامد (SSD) دارد ، باید از SSD به عنوان دیسک خود استفاده کنید ، حتی اگر این درایو سیستم شما باشد. بهترین راه حل خطای Scratch Disk Full در فتوشاپ است.

پرونده های موقت Photoshop را حذف کنید

اگر فتوشاپ به طور نادرست خاموش شود یا در وسط ویرایش خراب شود ، این خاموش شدن نامناسب ممکن است پرونده های موقتی نسبتاً بزرگی را روی دیسک شما بگذارد. پرونده های Temp Photoshop به طور معمول ~PST####.tmp در ویندوز و Temp #### در Macintosh نامگذاری می شوند ، جایی که #### یک سری اعداد است. حذف آنها امن است.

فضای دیسک را پاک کنید

اگر در حال دریافت پیام خطایی هستید که دیسک خراش پر است ، معمولاً به این معنی است که شما باید مقداری از فضای موجود در هر درایو را به عنوان دیسک  در Photoshop Preferences تعریف کنید ، یا درایوهای اضافی را برای فتوشاپ اضافه کنید تا از آن به عنوان فضای رفع خطای How to Fix Photoshop Scratch Disk Full Errors استفاده کند.

دیفراگ هارد دیسک

حتی اگر درایو دیسک دارای فضای خالی باشد ، می توان خطای “Scratch Disk Is Full”. این امر به این دلیل است که فتوشاپ به فضای خالی و غیرقابل تصرف در دیسک احتیاج دارد. اگر پیام خطای “Scratch Disk Is Full” را دریافت می کنید و درایو  فضای خوبی را نشان نمی دهد ، ممکن است شما نیاز به اجرای برنامه دیفراگ دیسک داشته باشید.

خطاهای دیسک هنگام برش

آموزش فارسی حل مشکل خطای Scratch Disk Full در فتوشاپ به صورت تصویری و کامل

تغییر دیسک  قبل از اجرای Photoshop

اگر تنظیمات Photoshop را باز نمی شوند می توانید دسته Scratch Disks را بدون نیاز باز کردن صفحه Scratch Disk انتخاب کنید .

در رایانه کلیدهای Ctrl+Alt را به طور همزمان نگه دارید و سپس فتوشاپ را اجرا کنید فتوشاپ قبل از اجرا محل ذخیره دیسک رو آز شما می پرسد می توانید به راحتی آن را تغییر دهید و در اینجا لیستی از همه درایوهای موجود در رایانه خود را مشاهده خواهید کرد.

برای جابجایی از دیسک  فعلی ، یکی از درایوها را انتخاب کنید . کد هنگام اجرافتوشاپ می توانید Command+Option :Mac یا Ctrl+Alt :PC  را فشار دهید تا دیسک  را تغییر دهید.

آموزش فارسی حل مشکل خطای Scratch Disk Full در فتوشاپ به صورت تصویری و کامل

آموزش رفع خطای Scratch Disk فتوشاپ به صورت فارسی و تصویری با راهنمای قدم به قدم –

How to Fix Photoshop Scratch Disk Full Errors


Read All Post

دیدگاهتان را بنویسید

برچسب: #
دسته بندی:آموزشی (46)

پست های مرتبط

M F