نصب و راه اندازی شبکه سایت های وردپرس -

نصب و راه اندازی شبکه سایت های وردپرس

جدول محتویات

 مقاله فارسی                   English Article


مقاله فارسی

کاربران می توانند سایت های متعدد روی وردپرس خود را ایجاد کنند حتی با دامنه های مختلف که در وردپرس با استفاده از شبکه کردن این کار قایل انجام است. ما چگونگی مدیریت سایت های وردپرس برای مشتریان، دوستان، و بازدیدکنندگان و کاربران را آموزش تا آنها به راحتی بتوانند نصب و راه اندازی وردپرس شبکه را انجام دهند حتی آنهایی که در حال اجرا سایت های متعدد روی زیر دامنه بودند و می خواستند برای مدیریت تمام سایت های خود را با هم داشته باشند. در این مقاله، ما به شما نحوه نصب و راه اندازی وردپرس شبکه در وردپرس را نمایش می دهیم.

وردپرس شبکه ایی یا شبکه وردپرس چیست؟

وردپرس شبکه ایی اجازه می دهد تا شما به اجرا و مدیریت سایت های وردپرس متعدد از یک نصب و راه اندازی یک وردپرس استفاده کنید. شما می توانید سایت های جدید را ایجاد و  آنها را با نام کاربری و رمز عبور جداگانه مدیریت نمایید. شما حتی می توانید سایر کاربران مجاز به ثبت نام و ایجاد وبلاگ خود در دامنه خود را تنطیم نمایید.

مزایا استفاده از وردپرس شبکه

1. به عنوان مدیر شبکه، شما می توانید به راحتی سایت های متعدد را از یک داشبورد اداره کنید.

2. هر سایت می توانید مدیران خود را با قابلیت مدیریت سایت تنها خود ایجاد شوند.

3. پلاگین ها و تم نصب بر روی سایت های مختلف با یک دانلود و نصب .

4. وردپرس شبکه همچنین باعث می شود آن را آسان تر کنند مانند به روز رسانی. شما فقط نیاز به به روز رسانی وردپرس، افزونه یا تم در هسته را دارید.

معایب استفاده از وردپرس شبکه

1. تمام سایت های بر روی شبکه به اشتراک گذاری منابع مشابه، تا زمانی که سایت شما پایین است، تمام سایت های در شبکه شما پایین می باشد.

2. منابع سرور مدیریت در صورت ترافیک غیر منتظره می تواند برای یک کاربر سطح مبتدی دشوار باشد.

3. اگر سایت شما هک شود، به این معنا تمام سایت های روی شبکه شما هک خواهد شد.

4. برخی از پلاگین های وردپرس روی یک شبکه در وردپرس کار نمی کند.

نیاز به یک وردپرس وردپرس شبکه

شما نباید فقط به خاطر اینکه به نصب چند وردپرس  نیاز دارید  به ایجاد یک شبکه وردپرس چند سایته بپردازید. شما می توانید از خدمات مانند ManageWP یا InfiniteWP برای مدیریت چند وردپرس مختلف استفاده کنید.

ایجاد یک شبکه چندسایتی وردپرس برای:

  • یک سایت مجله با بخش های مختلف مدیریت توسط تیم های مختلف.
  • یک سایت تجاری با زیر سایت برای مکان و شاخه های مختلف.
  • سایت های دولتی و یا غیر انتفاعی می توانید از multisite برای بخش های مختلف، مکان ها، و مناطق استفاده کنید.
  • برای وبلاگ ها در حال اجرا در زیر دامنه های متعدد استفاده کنند.
  • مدارس و دانشگاه ها اجازه می دهد دانش آموزان برای ایجاد وبلاگ خود بر روی سرورهای مدرسه استفاده کنند.

الزامات مورد نیاز برای از شبکه وردپرس

مهم ترین چیز شما نیاز به اجرای یک وردپرس شبکه است میزبانی وردپرس خوب است. اگر شما در حال برنامه ریزی برای ایجاد بسیاری از سایت های و بازدید کنندگان زیادی ندارید شما می توانید با سرور میزبانی مشترک استفاده نمایید. با این حال با توجه به ماهیت چند سایت ها، شما احتمالا نیاز به یک سرور مجازی یا سرور اختصاصی سایت های خود را مجهز نمایید.

ما توصیه می کنیم از سرور میزبانی مشترک و سرور مجازی / سرور اختصاصی، استفاده نمایید.

غیر از میزبانی وب، برخی از دانش پایه به نصب وردپرس و ویرایش فایل های با استفاده از FTP نیاز دارند.

انتخاب یک ساختار دامنه برای وردپرس شبکه به

در وردپرس شبکه، شما می توانید سایت های خود را در هر زیر دامنه یا زیر دایرکتوری نصب شده است.

http://site1.example.com
http://example.com/site1/

اگر زیردامنه را انتخاب کنید، پس از آن شما باید به پیکربندی زیر دامنه کلمات بر روی سرور خود (ما شما را چگونه به انجام این کار بعد در این مقاله نشان می دهد).

از سوی دیگر، اگر شما را انتخاب کنید زیر دایرکتوری ها یا آدرس های اینترنتی راه بر برای زیرسایت ها خود را، پس تنها چیزی که شما نیاز به انجام است را قادر یکتا رو روی سایت ریشه خود را.

راه اندازی کلمات زیر دامنه

ورود به حساب کاربری میزبانی وب خود را، و شما را بر روی داشبورد سی پنل خود زمین. شما نیاز به حرکت کردن به بخش حوزه و کلیک بر روی زیر دامنه.

زیر دامنه در سی پنل

در صفحه بعد، شما نیاز به وارد علامت * در زمینه دامنه و دامنه اصلی خود را از منوی کشویی انتخاب کنید. پنل به طور خودکار شناسایی ریشه سند، و آن را در فیلد زیر نمایش داده خواهد شد. در حال حاضر به سادگی بر روی دکمه Create کلیک کنید برای اضافه کردن زیر دامنه کلمات خود را.

اضافه کردن یک الگوی زیردامنه با استفاده از پنل

فعال کردن ویژگی های وردپرس وردپرس شبکه

قابلیت وردپرس شبکه می آید با هر وردپرس نصب ساخته شده در. همه شما باید انجام دهید این است که نصب و راه اندازی وردپرس مثل شما به طور معمول. اتمام راهنمای نصب و راه اندازی وردپرس کامل ما، اگر شما نیاز به کمک.

شما همچنین می توانید قابلیت شبکه را قادر می سازد بر روی یک سایت دیگر با وردپرس موجود است. قبل از اینکه شما را قادر می سازد از multisite، مطمئن شوید که شما یک نسخه پشتیبان کامل از سایت وردپرس خود را ایجاد کرده اند.

برای فعال کردن Multisite، شما نیاز به دسترسی به سایت خود را با استفاده از یک کلاینت FTP یا مدیر فایل پنل و باز فایل wp-config.php برای ویرایش.

شما نیاز به اضافه کردن این خط به خود فایل wp-config.php فایل درست قبل از ویرایش / * این همه، را متوقف کند! وبلاگ نویسی مبارک. * / خط.

 /* Multisite */
define( 'WP_ALLOW_MULTISITE', true );

ذخیره و آپلود فایل wp-config.php خود به سرور. در حال حاضر سایت وردپرس به شبکه وردپرس تبدیل شد.

راه اندازی شبکه

حالا که شما با موفقیت قابلیت وردپرس شبکه در سایت وردپرس خود را فعال کنید، از آن زمان به راه اندازی شبکه های خود را است. قبل از اینکه شما انجام این کار، اولین چیزی که شما باید انجام دهید این است غیر فعال کردن تمام پلاگین در سایت خود. پس از آن، شما نیاز به رفتن به ابزار »راه اندازی شبکه برای پیکربندی شبکه در وردپرس خود اقدام نمایید.

راه اندازی شبکه

بر روی صفحه نمایش راه اندازی شبکه، شما یک اخطار است که شما نیاز آپاچی ببینید از mod_rewrite ماژول نصب شده بر روی سرور خود را به شبکه راه اندازی وردپرس. این ماژول نصب و فعال در وردپرس ارائه دهندگان خدمات میزبانی معتبر ترین.

چیزی که بعد از شما نیاز به انجام است به وردپرس چه نوع ساختار دامنه شما خواهد شد برای سایت ها در شبکه شما، زیر دامنه به عنوان مثال و یا زیر دایرکتوری ها با استفاده کنم. بعد از آن شما نیاز به ارائه یک عنوان برای شبکه شما و مطمئن شوید که آدرس ایمیل در ایمیل مدیر شبکه درست است. در نهایت، کلیک بر روی دکمه نصب را ادامه دهد.

در صفحه بعد، وردپرس به شما برخی از قوانین که شما نیاز به اضافه کردن به خود را wp-config.php و فایل .htaccess را نشان می دهد. استفاده از یک سرویس گیرنده FTP برای ویرایش این دو فایل ها و کد رو کپی کنید.

پیکربندی تنظیمات شبکه

پس از موفقیت در راه اندازی وردپرس شبکه، شما نیاز به تبدیل به داشبورد شبکه برای پیکربندی تنظیمات شبکه، اضافه کردن سایت های جدید، و انجام بسیاری از چیزهای دیگر. ماوس رو روی منوی My Sites در نوار ابزار مدیر ببرید و در پنجره ظاهر می شود. با کلیک بر روی شبکه محیط مدیریت »صفحه .

تعویض به داشبورد وردپرس شبکه مدیریت

شما متوجه خواهید شد که آیتم های منو جدید برای مدیریت شبکه در وردپرس شما وجود دارد. همچنین شما می خواهد یک ویجت داشبورد اجازه می دهد به شما برای ایجاد سایت جدید و اضافه کردن کاربران جدید را ببینید.

داشبورد وردپرس شبکه مدیریت در وردپرس

برای پیکربندی تنظیمات شبکه با کلیک بر روی لینک تنظیمات در نوار کناری مدیریت. بر روی صفحه نمایش تنظیمات شبکه، اولین گزینه برای تعیین عنوان سایت شما و آدرس ایمیل مدیر. این زمینه ها خواهد شد با عنوان شبکه و ایمیل شما در طول راه اندازی شبکه وارد پر شده است.

باز کردن شبکه برای ثبت نام

بخش تنظیمات ثبت نام بر روی صفحه نمایش تنظیمات شبکه است، احتمالا مهم ترین تنظیم در راه اندازی شبکه خود را. به طور پیش فرض، هر دو کاربر و سایت ثبت نام خواهد شد و در شبکه غیر فعال است. شما می توانید انتخاب کنید برای باز کردن سایت خود را برای ثبت نام کاربر، و یا اجازه به کاربران موجود برای ایجاد سایت های جدید، یا به کاربر و ثبت نام در سایت.

تنظیمات ثبت نام در وردپرس وردپرس شبکه

شما می توانید کادر کنار هشدار از طریق ثبت نام به دریافت اطلاعیه توسط ایمیل در هر زمان یک کاربر یا سایت جدید ثبت شده است را بررسی کنید.

اگر می خواهید مدیران سایت توانایی برای اضافه کردن کاربران جدید در سایت های خود، و سپس شما می توانید کادر کنار اضافه کردن کاربر جدید را بررسی کنید.

گزینه های محدود ایمیل ثبت نام اجازه خواهد داد که شما را به محدود سایت و یا ثبت نام کاربر را به آدرس ایمیل از حوزه های خاص، و سپس شما می توانید آن دامنه اینجا اضافه کنید. این امر به ویژه مفید است اگر شما فقط می خواهید به مردم اجازه می دهد از سازمان خود را به ثبت نام و ایجاد کاربران و یا سایت های. به طور مشابه شما همچنین می توانید دامنه های خاص ممنوع.

دامنه ایمیل محدود

تنظیمات سایت جدید

بخش تنظیمات جدید سایت بر روی صفحه نمایش تنظیمات شبکه اجازه می دهد تا شما را به پیکربندی گزینه های پیش فرض برای سایت های جدید ایجاد شده در شبکه خود را. شما می توانید ایمیل های خوش آمدید و محتویات اولین ارسال پیش فرض، صفحه، و نظر تغییر دهید.

تنظیمات سایت جدید

بارگذاری تنظیمات برای وردپرس شبکه به

این مهم است که برای شما به نگه داشتن چشم در استفاده از منابع سرور. در بخش تنظیمات آپلود، شما می توانید مقدار کل فضای یک سایت می تواند برای آپلود استفاده محدود می کند. مقدار پیش فرض 100 مگابایت هست که خوب برای حداقل 100 ارسال عکس است. شما می توانید افزایش یا بسته به چه مقدار فضای هارد دیسک شما را کاهش می دهد این فضا.

آپلود تنظیمات برای سایت ها در شبکه

انواع فایل های آپلود به طور پیش فرض تصاویر، صوتی / تصویری و فایل های PDF می باشد. شما می توانید انواع فایل های اضافی اضافه کنید اگر شما می خواهید مثلا doc، ODT DOCX. در نهایت، شما می توانید یک محدودیت اندازه فایل را انتخاب کنید، به طوری که کاربران می توانند فایل دیوانه بزرگ به سرور آپلود کنید.

تنظیمات منو

در قسمت تنظیمات منو، شما را به گزینه ای برای فعال کردن منوی مدیریت بخش پلاگین در سایت های شبکه را پیدا کنید. فعال کردن این گزینه، منوی پلاگین به مدیران سایت نمایش می دهد. آنها می توانند فعال یا غیر فعال پلاگین در سایت های فردی خود را، اما آنها می توانند پلاگین های جدید را نصب کنید.

فعال کردن منوی پلاگین برای مدیران سایت

اضافه کردن سایت های جدید به وردپرس  Multisite شبکه

برای اضافه کردن یک سایت جدید به وردپرس خود را، به سادگی در سایت تحت سایتهای من »منوی شبکه مدیریت در مدیریت نوار ابزار کلیک کنید.

سایت ها در وردپرس

این به شما یک لیست از سایت های در نصب و راه اندازی وردپرس فعلی خود را نشان می دهد. به طور پیش فرض، شما باید سایت اصلی خود را به عنوان تنها سایت در شبکه وردپرس ذکر شده است. برای اضافه کردن یک سایت جدید، بر روی دکمه Add New در بالا کلیک کنید.

در اضافه کردن جدید کلیک کنید برای اضافه کردن یک سایت جدید

در اضافه کردن صفحه نمایش جدید سایت، شما نیاز به ارائه آدرس سایت. شما لازم نیست که به نوع آدرس کامل، فقط بخشی که می خواهید به عنوان زیر دامنه یا زیر دایرکتوری استفاده کنید. پس از آن یک عنوان برای سایت، و اضافه کردن آدرس ایمیل مدیر سایت.

اضافه کردن یک سایت جدید در وردپرس وردپرس شبکه

شما می توانید یک آدرس ایمیل مدیر دیگر از یکی از شما در حال حاضر با استفاده از به مدیریت وردپرس خود را اضافه کنید. اگر آدرس ایمیل در حال حاضر در حال استفاده نیست توسط کاربر دیگری را در سایت خود، وردپرس یک کاربر جدید ایجاد و ارسال رمز عبور و نام کاربری به آدرس ایمیل را وارد کنید.

هنگامی که شما انجام می شود، بر روی دکمه Add Site کلیک کنید. یک سایت جدید خواهد شد به شبکه چند شما افزوده شد. به عنوان مدیر شبکه، شما یک ایمیل ثبت سایت جدید دریافت خواهید کرد. اگر شما یک کاربر جدید ایجاد شده، پس از آن که کاربر نام کاربری و رمز عبور خود را با دستورالعمل برای ورود به سایت بر روی آدرس ایمیل شما ارسال می شود.

اضافه کردن قالب و پلاگین به وردپرس شبکه

به طور پیش فرض، مدیران سایت های شخصی می توانید تم ها و پلاگین خود به خود نصب کنید. به عنوان مدیر شبکه، شما می توانید پلاگین ها و تم برای آنها نصب کرده و آن تم / پلاگین های موجود به آنها. برای انجام این کار شما نیاز به ورود به سایت اصلی خود و رفتن به سایت های من »شبکه محیط مدیریت« تم .

تم وردپرس

بر روی صفحه نمایش تم شبکه مدیریت، شما یک لیست از تم در حال حاضر نصب شده بر روی وردپرس خود را ببینید. شما می توانید با کلیک بر روی Enable Network در تم یک تم موجود به سایت های دیگر است. به طور مشابه، شما می توانید یک تم با کلیک بر روی لینک غیر فعال کردن شبکه تحت موضوع غیر فعال کنید.

فعال یا غیر فعال تم در وردپرس شبکه وردپرس

به طور مشابه شما می توانید فعال یا غیر فعال یک پلاگین برای کل شبکه از سایت های من »شبکه محیط مدیریت» پلاگین صفحه نمایش. توجه داشته باشید که اگر شما در منو پلاگین به عنوان دسترس برای مدیران سایت در تنظیمات شبکه علامت بزنید، مدیران وب سایت ها می توانید فعال یا غیر فعال پلاگین های نصب شده خود به خود.

فعال یا غیرفعال کردن پلاگین ها در شبکه در وردپرس در وردپرس

عیب یابی وردپرس مسائل وردپرس

رایج ترین مسائل با توجه به پیکربندی نادرست Wildcard زیردامنه رخ می دهد. مطمئن شوید که میزبان وب سایت شما از زیر دامنه کلمات.

یکی دیگر از مسائل رایج این است که در هنگام استفاده از وردپرس شبکه با زیر دایرکتوری ها، برخی از کاربران قادر به ورود به بخش مدیریت سایت خود را پس از کد مورد نیاز را اضافه کنید در فایل wp-config.php است. برای حل این مشکل، سعی کنید به جای

define('SUBDOMAIN_INSTALL', false);

خط در فایل wp-config.php را با

define('SUBDOMAIN_INSTALL', 'false');.

ما امیدواریم که این مقاله به شما کمک کرد راه نصب و راه اندازی وردپرس شبکه در وردپرس.


Read All Post

دیدگاهتان را بنویسید

دسته بندی:مدیریت محتوا (12)

پست های مرتبط

M F