نمایش منو مختلف برای کاربران ثبت نام کرده به دو روش کد و افزونه -

نمایش منو مختلف برای کاربران ثبت نام کرده به دو روش کد و افزونه

جدول محتویات

نمایش منو مختلف برای کاربران ثبت نام کرده به دو روش کد و افزونه

  •  کد ایجاد منوهای چندگانه در وردپرس

هنگامی که  سایت عضویت وردپرس دارید، انجمن در وردپرس، اجازه دادن به کاربران برای ارسال پست لازم باشد، شما ممکن است در شرایطی می خواهید منوهای مختلف کاربران وارد به سیستم  و از سیستم خارج شده را نشان دهید. به عنوان مثال، شما ممکن است بخواهید یک لینک ورود کاربران به پروفایل خود و یک لینک به برای کاربرانی که هنوز وارد سایت نشده نشان دهید ،وارد شوند یا ثبت نام کنند . در این مقاله، ما به شما چگونه این کار را نشان می دهیم یعنی منوهای مختلف برای نشان دادن ورود کاربران در وردپرس.

 نشان دادن منوی ناوبری مختلف برای صفحات مختلف در وردپرس! نشان دادن یک منو های مختلف به کاربران وارد شده، و یا پنهان کردن یک آیتم منو در صفحات خاص! روش معمول آن نیاز به اضافه کردن قطعه کد و یا استفاده از CSS برای مخفی کردن آیتم های منو است، اما اگر شما نمی خواهید منو سایت وردپرس خود را همیشه مخفی نمایید باید چکار کرد؟ در این مقاله، به تخصیص منوها در وردپرس می پردازیم.

ایجاد منوهای چندگانه در وردپرس

در وردپرس حتی اگر پوسته شما یک منو دارد، شما هنوز هم می تواند منوهای متعدد برای همان محل ایجاد کنید.

برو به نمایش»فهرست ها، ایجاد دو منو با نام وارد شده و خارج شده از سیستم با آیتم های آن ایجاد کنید.

نمایش منو مختلف برای کاربران ثبت نام کرده به دو روش کد و افزونه

پس از ایجاد منوها، اضافه کردن این کد در functions.php تم خود (تهیه بک آپ از این فایل الزامی است و در صورت نداشتن آن یک فایل با این نام در پوسته خود بسازید.)در فولدر سایت: توجه نمایید اسم منو logged-in برای ورود و اسم logged-out برای خروج انتخاب شده در صورت تغییر در نام دلخواه کد زیر نیز باید تغییر نمایید و اسم جایگزین شود مثلا در صورت انتخاب karabr به جای logged-in باید ادرس args[‘menu’] = logged-in به ادرس args[‘menu’] = karabr تغییر یابد. فقط خط 3 و برای تغییر خارج شده ها خط 5 تصحیح شود به بقیه کد ها کاری نداشته باشید.

function my_wp_nav_menu_args( $args = '' ) {
if( is_user_logged_in() ) { 
 $args['menu'] = 'logged-in';
} else { 
 $args['menu'] = 'logged-out';
} 
 return $args;
}
add_filter( 'wp_nav_menu_args', 'my_wp_nav_menu_args' );

که هم کاربران وارد سایت شده منوی وارد شده را ببینید و غیر ثبت نام کرده و یا خارج شده از وردپرس یک منوی مختلف را ببینید .

این روش اجازه می دهد تا به شما برای ایجاد دو منو های مختلف برای کاربران خود را به طوری که شما می توانید آزادانه به روز رسانی منوهای خود را برای حضور در انجمن و یا از سیستم خارج کاربران. راه های دیگر برای انجام همان چیزی که وجود دارد. برای مثال، اگر شما فقط می خواهید برای اضافه کردن ورود و خروج لینک به منوی ناوبری خود را و سپس شما باید آیتم های منو سفارشی در منوی ناوبری وردپرس اضافه کنید.


اولین کاری که باید انجام دهید این است نصب و فعال سازی پلاگین If Menu . برو به نمایش»فهرست ها، منو  وارد شده و خارج شده از سیستم را مانند تصویر زیر انتخاب کنید.

شروع با انتخاب یک آیتم در منو و کلیک بر روی “فعال کردن بر اساس نقش کاربری” را بردارید. این منو کاربری، مثل تصویر زیر نشان می دهد:

نمایش منو مختلف برای کاربران ثبت نام کرده به دو روش کد و افزونه

بعد، انتخاب کنید منویی که می خواهید  نشان داده یا مخفی را انتخاب نمایید. به عنوان مثال، تنها لینک صفحه خروج از سیستم را نشان می دهد زمانی که یک کاربر وارد سایت شوید.

پس از انتخاب، به سادگی دکمه ذخیره کنید دکمه منو برای ذخیره تغییرات خود را بزنید.


شما به راحتی می توانید با یک افزونه به نام Nav Menu Roles  یک سایت کاربر محور ایجاد نمایید.

این افزونه به شما اجازه پنهان کردن آیتم های منو بر اساس سطح کاربر و یا حتی اینکه آیا یک کاربر به سیستم وارد و یا از سیستم خارج دارد.

 تنظیمات بر روی هر یک از آیتم های منو و ایجاد یک منوی برای بخش مدیریت خود . (نمایش> فهرست ها).

نمایش منو مختلف برای کاربران ثبت نام کرده به دو روش کد و افزونه
ما امیدواریم که این مقاله به شما کمک کرد منوهای مختلف به کاربران در سایت وردپرس خود را نشان دهید. برای پرسش سوالات و انتقادات و پیشنهادات لطفا نظر زیر فراموش نکنید.

Read All Post

0 thoughts on “نمایش منو مختلف برای کاربران ثبت نام کرده به دو روش کد و افزونه

    hoseinmaddahi
    اخرین بروزرسانی:

    سلام خیلی متشکرم. مطلب خوبی بود و به من کمک کرد.
    فقط اینکه برای گذاشتن نظر کاری کنید که ثبت نام نیاز نباشه. خیلی سخت و پیچیده شده! ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

دسته بندی:آموزشی (46) , مدیریت محتوا (12)

پست های مرتبط

M F